Dieta i sport – podstawy zdrowego trybu życia

Jeżeli zależy nam na tym, aby posiadać smukłą sylwetkę i nienaganną kondycję, to musimy przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na nasza dietę i wyeliminować z niej pokarmy obfite w tłuszcze i węglowodany, np. zastępując słodycze i inne niezdrowe przekąski warzywami oraz owocami.

Drugim krokiem jest zmiana naszego trybu życia z siedzącego, na bardziej aktywny. Możemy zainteresować się sportem – wiele dyscyplin świetnie nadaje się do uprawiania nawet przez amatorów. Aby nie czuć się samotnie możemy zainteresować tym naszych przyjaciół lub rodzinę – sporty drużynowe to nie tylko dodatkowa motywacja, ale również szansa na zdobycie nowych znajomości. Warto również zmienić nasze przyzwyczajenia i w czasie wolnym zamiast lenistwa oddawać się aktywnemu wypoczynkowi. Powinniśmy na przykład częściej wychodzić na spacery, a kiedy jest to możliwe korzystać z roweru zamiast samochodu, czy też komunikacji miejskiej.

Połączenie odpowiedniej dla nas diety z aktywnym wypoczynkiem to najlepszy sposób na to, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i szczupłym wyglądem.